Návšteva Cat Café Club-u v Poprade: TAKTO to tam vyzerá pred otvorením!

Spolužitie mačky s človekom trvá minimálne 4500 rokov. I napriek skutočnosti, že počas tohto obdobia mali rôzne postavenie, zažívajú dnes v mnohých kútoch sveta svoju renesanciu. Stávajú sa čoraz väčšmi “domácimi miláčikmi” a viacerí si bez ich prítomnosti nedokážu predstaviť čo i len jeden deň. 

Trendom dnešnej doby začínajú byť miesta, kde popri vychutnávaní šálky kávy, či rozhovormi s priateľmi môžete relaxovať pri mačacom pradení alebo hladkaní ich teplého kožúška. Vo svete je takýchto miest mnoho, na Slovensku len zopár.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Navštívili sme preto jedno nádherné, pokojné a útulné miestečko pod Tatrami niekoľko dní pred jeho prvým, oficiálnym otvorením. Cat Café Club v Poprade zriadilo Občianske združenie Ostrov pokoja a jeho zakladateľkou je Mária Lukačková, ktorá nás s radosťou previedla priestormi klubu a zároveň odpovedala na niekoľko našich otázok.

zdroj: Cat Café Club Poprad

VZNIK MYŠLIENKY PROJEKTU CAT CAFÉ CLUB-U V POPRADE

Myšlienka založenia Cat Café Club-u v Poprade dozrievala postupne. Zrodila sa niekde hlboko v duši rozvedenej ženy, ktorá si uvedomila, že mnoho ľudí, či už mladých alebo starých je osamelých, chýba im dotyk, pohladenie. Práve tie ako i mnohé iné im dokážu napríklad také mačičky vykúzliť svojou tichou, no zároveň hravou a pokojnou povahou.

“Na ďalšej ceste životom som stretla podobného nadšenca s veľkým srdcom, ktorý “mačaciemu projektu” ako jediný v mojom okolí uveril ( v minulosti mal vypracovaný návrh na občianske združenie, ktoré sa malo sústrediť na pomoc ľuďom v rodinách alkoholikov). Napokon sa však bez veľkých očakávaní pustil som mnou do projektu Cat Café Club-u, za čo som mu úprimne vďačná,” hovorí Mária Lukačková.

zdroj: Cat Café Club Poprad

VÍZIA ROZŠÍRENIA POČTU MAČIEK V CAT CAFÉ CLUB-E

“Na ďalšiu mačku sa práve pozeráte, najbližší priatelia ma takto volajú (smiech). Poďme teda k tým štvornohým. Náš priestor je tak akurát pre štyri slečny, nakoľko mačičky potrebujú dostatok miesta na oddych, kŕmenie, toalety a podobne. Sú v podstate ako ľudia. Majú svoje povahy, potreby a tie si budú užívať v tomto párnom čísle, ktoré zostane nemenné,” uviedla podpredsedníčka Občianskeho združenia, Mária Lukačková.

zdroj: Cat Café Club Poprad

ODKAZ PRE PRIAZNIVCOV CAT CAFÉ CLUB-U V POPRADE

“Ľudia a zvieratá žili od nepamäti spolu. Prítomnosť zvieraťa v našom okolí nás obohacuje a núti emocionálne rásť. Nie každý si však môže dovoliť “domáceho miláčika”, preto sme tu my Cat Café Club. Miesto, kde nikdy nebudete “sami” ❤,” dodala na záver pani Mária.

zdroj: Cat Café Club Poprad

Aktivity Cat Café Club-u v Poprade sú financované predovšetkým z darov. Nenájdete tu preto žiaden cenník ako to býva zvykom. O to radšej a srdečnejšie vás na tomto mieste pohostia a bude len na vašom zvážení či a akým finančným darom podporíte ich činnosť.

Zdroj/Foto: Cat Café Club Poprad, autor

Dajte Páči sa mi a buďte informovaní