V Belgicku vyvinuli ultratenké solárne panely. Sú hrubé len 1 mm.

Pokrok v oblasti solárnej energetiky dosahuje ďaľší úspech. Využitie týchto veľmi tenkých solárnych panelov môže byť v niektorých oblastiach revolučné.

Jul 28, 2023 - 15:16
Jul 28, 2023 - 15:20
V Belgicku vyvinuli ultratenké solárne panely. Sú hrubé len 1 mm.
Solárny článok od spoločnosti EnFoil

Belgická spoločnosť EnFoil spolupracuje s renomovaným belgickým výskumným a vývojovým podnikom imec na vývoji revolučných solárnych panelov. Solárne panely od EnFoil sú hrubé len jeden milimeter a navyše sú ohybné a veľmi ľahké. 

Tieto ultratenké solárne panely od EnFoil otvárajú nové možnosti pre použitie solárnych buniek na miestach, kde tradičné solárne panely nie sú vhodné. Tieto miesta napríklad zahŕňajú strechy nákladných áut a vlnité strešné krytiny. Napriek svojmu štíhlemu dizajnu sú solárne panely od EnFoil veľmi odolné a výkonné. 

V minulosti mali solárne bunky na strechách nákladných áut a budov štandardné formáty, často ploché a pevne stanovených veľkostí. Oproti tomu solárne bunky od EnFoil prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, čo ponúka oveľa väčšiu flexibilitu pri inštalácii. Solárne bunky môžu byť priamo inštalované na výrobky zákazníkov alebo integrované do rôznych podôb. 

Podľa Innovation Origins sú solárne panely od EnFoil založené na technológii CIGS. CIGS je skratka štyroch prvkov použitých na výrobu panelov: meď, indium, gálium a selén. 

Táto kombinácia prvkov robí panely ohybnými, ľahkými a odolnými. Tenko vrstvové solárne bunky sú tiež odolnejšie proti nárazom, čo ich robí spoľahlivou a udržateľnou voľbou. 

EnFoil si predstavuje širokú škálu aplikácií pre svoje solárne panely. Panely sa môžu použiť ako krytie bazénov alebo na domoch zákazníkov. V logistickom priemysle sa môžu panely použiť na strechách a bočných stenách nákladných áut na napájanie senzorov a systémov na sledovanie. To by znižovalo závislosť nákladných áut na batériách a optimalizovalo využitie energie. 

Európska výskumná rada uznala potenciál solárnych panelov od EnFoil a udelila im grant vo výške 150 000 eur (asi 165 000 USD). Hasseltská univerzita použije tento grant na zamestnanie výskumníka pre ďalší vývoj produktu. Tento grant potvrdzuje dôveru odborníkov v priemysle v životaschopnosť inovatívnej solárnej panelovej technológie od EnFoil. 

 

Zdroj:  

 
 

Aká je tvoja reakcia?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dobré správy dnes Nalaďte sa pozitívnou energiou tým, že si prečítate čo dobré sa stalo vo svete. Veríme že budete sami prekvapený koľko dobrých vecí sa deje každý deň.